Lokalizuj

Szukaj kategorii

Popularne kategorie

Dodano: 2017-05-23 14:18:38

Blues Super Trio: Urny – Tioskow – Wierzcholski

2017-06-2119:01 Kompleks Sztygarka, Chorzów

Trzech weteranów polskiego bluesa i rocka połączyło siły w nowym akustycznym projekcie jakiego wcześniej u nas nie było...

Cena biletu: 40 zł

godz.: 17:00 – Spotkanie z Artystami (warsztaty) WSTĘP DARMOWY

godz.: 19:00 – Koncert (bilety w cenie 40 zł dostępne w Recepcji Kompleksu Sztygarka i na ticketportal.pl - www.ticketportal.pl/Event/Blues_Super_Trio )

Trzech weteranów polskiego bluesa i rocka połączyło siły w nowym akustycznym projekcie jakiego wcześniej u nas nie było:

* Andrzej Urny – gitarzysta w zespołach Perfect, Dżem, Krzak i wielu innych. Jest współautorem kilku przebojów Dżemu.
* Jarek Tioskow – gitarzysta i współzałożyciel kultowej grupy Kasa Chorych
* Sławek Wierzcholski – mistrz harmonijki, lider grupy Nocna Zmiana Bluesa

Wszyscy trzej grają na akustycznych gitarach i śpiewają harmonizując głosy niczym Crosby, Stills & Nash. W repertuarze utwory znane z dorobku Nocnej Zmiany Bluesa i Kasy Chorych oraz garść blues / folkowych evergreenów. Wszyscy trzej grają na gitarach akustycznych, szczególnie efektownie techniką slide (również Wierzcholski) choć oczywiście przede wszystkim czaruje harmonijką ustną. Nostalgia, folk / bluesowy klimat ale przede wszystkim energia i wirtuozeria w wykonaniu legend polskiej sceny muzycznej.

„Choć wszyscy trzej jesteśmy w zbliżonym wieku to Andrzej i Jarek zaczęli swoją przygodę z muzyką znacznie wcześniej niż ja. Po raz pierwszy usłyszałem Kasę Chorych już jako licealista. Grali przed „Dworem Artusa” i wydawało mi się, że słyszę najbardziej poruszającą muzykę w życiu! Jarek grał techniką slide – po raz pierwszy wówczas usłyszałem na żywo ten sposób gry. Andrzej Urny, jeszcze zanim zdobył rozgłos jako gitarzysta Perfectu przejeżdżał do Torunia, gdzie klubie „Imperial” grał w duecie z Janem Janowskim . Andrzej grał na harmonijce „Room to Move” Johna Mayalla nie gorzej niż autor! Teraz, po latach czuje wręcz wzruszenie, że mogę grać jak równy z równym w trio z tymi starymi końmi!”

Sławek Wierzcholski

Miejsce wydarzenia

Logo: Kompleks Sztygarka

Kompleks Sztygarka

Piotra Skargi 34d
Chorzów

Mapa

większa mapka

blog comments powered by Disqus